BostonBullsRivermenStatorTečoviceTigers

Propozice – play-off MHbL 2008/09

Informace k play-off.

Všeobecné pokyny

Hraje se dle řádů ČMSHb a místních úprav pravidel MHbL pro ročník 2008/2009. Zvláště Vás upozorňuji na následující články SŘ – článek 311 (zde je přesně popsáno jak se postupuje, když utkání skončí v normální hrací době nerozhodně). Série zápasů MHbL se hrají na tři vítězná utkání. Pro sestavování dvojic pro všechna kola Play off platí, že nejlépe umístěné mužstvo hraje s nejhůře umístěným (z osmi postupujících), druhé nejlepší s druhým nejhorším, atd. První a druhé utkání je domácím lépe umístěné družstvo po základní části MHbL, třetí a případné čtvrté u hůře umístěného a případné páté pak u lépe umístěného.

Hrací doba

Utkání play off MHbL se hrají 3×15 minut čistého času, tresty 2, 5, 10, OK, TH a přestávka mezi třetinami je stanovena na 3 minut. V případě nerozhodného stavu po základní hrací době se postupuje dle článku 311 SŘ ( znění je uvedeno na konci propozic ).

Termíny utkání

MHbL – hrací časy a složení dvojic pro čtvrtfinále ( termíny budou upřesněny dodatečně na základě výsledků A-mužstva a mládeže – je možné, že se bude hrát již 2. nebo 3. 5. 2009 ) :

Čtvrtfinále:

• 09:00 Rangers – Carpo (Orel)
  • 11:00 Orel – Kvasice (Rangers)
  • 13:00 Tigers – Stator (Rivermen)
  • 15:00 Rivermen – HK Otrokovice (Tigers)
  • 09:00 Rivermen – HK Otrokovice (Stator)
  • 11:00 Tigers – Stator (HK Otrokovice)
  • 13:00 Orel – Kvasice (Carpo)
  • 15:00 Rangers – Carpo (Kvasice)
  • 09:00 Kvasice – Orel (Rangers)
  • 11:00 Carpo – Rangers (Orel)
  • 13:00 HK Otrokovice – Rivermen (Tigers)
  • 15:00 Stator – Tigers (Rivermen)
  • 09:00 Stator – Tigers (HK Otrokovice)
  • 11:00 HK Otrokovice – Rivermen (Stator)
  • 13:00 Carpo – Rangers (Kvasice)
  • 15:00 Kvasice – Orel (Carpo)

Semifinále: termíny a složení dvojic bude stanoveno později

Finále: termíny budou stanoveny průběžně

Prodloužení a samostatná střílení (SŘ článek 311)

Nerozhodne-li se v utkání v normální hrací době, po tříminutové přestávce se utkání prodlužuje o deset minut hry.

• družstva si vymění strany
  • všechny neodsloužené tresty pokračují
  • vhazování se provede na středním bodu
  • utkání skončí vstřelením branky. Mužstvo, které dosáhne branky, bude prohlášeno vítězem
  • není-li v prodloužení dosaženo branky, bude uplatněno pravidlo o rozhodujících samostatných stříleních střelců.
  • jestliže kterékoliv družstvo odmítne hrát prodloužení, bude jeho soupeř prohlášen vítězem daného utkání.

Není-li rozhodnuto ani v prodloužení, budou provedena samostatná střílení střelců takto:

• každé družstvo nominuje písemně z hráčů uvedených v zápisu o utkání dva brankáře a pět střelců (jméno a číslo dresu) v pořadí, ve kterém budou provádět střílení
  • hráč, jehož trest neskončil před koncem prodloužení, nemůže být nominován k samostatným střílením a musí zůstat na trestné lavici. Také hráči, sloužící tresty uložené během samostatných střílení, musí zůstat na trestné lavici až do ukončení utkání
  • po provedení nominace mohou být hráči nahrazeni pouze v případě zranění nebo trestu. Náhradník bude zařazen na poslední místo střeleckého pořadí
  • rozhodčí povolá kapitány družstev do středu hrací plochy k provedení losu mincí pro započetí střílení. Vítěz losu má právo volby, zda jeho družstvo střílí první nebo druhé
  • brankáři budou hájit stejnou branku jako v prodloužení a mohou být střídáni po každém střílení
  • střílení se provádějí v souladu s čl. 509 pravidel hokejbalu.
  • hráči obou družstev provádějí střílení střídavě až do vstřelení rozhodující branky. Zbývající střílení se neprovádějí.
  • jestliže výsledek zůstane nerozhodný po pěti stříleních každého družstva, střílení budou pokračovat tie-breakem po jednom hráči z každého družstva, se stejnou, novou nebo částečně změněnou nominací pět střelců uvedených v pořadí střílení, která zahájí druhé družstvo. Utkání bude ukončeno, jakmile duel dvou střelců přinese rozhodující výsledek. Bude-li třeba, tie-breaková série bude opakována, opět s vystřídáním družstva zahajujícího střílení.
  • zapisovatel zaznamená všechna střílení s uvedením střelců, brankářů a dosažených branek.
  • pouze rozhodující branka se započítá do výsledku utkání. Bude připsána příslušnému střelci a brankáři.
  • tresty brankáře, které mají být odslouženy jiným hráčem jeho družstva, se týkají nominovaných střelců, kteří mají svá střílení ještě provádět.
  • menší trest pro hráčskou lavici uložený družstvu, např. pro neopodstatněnou žádost o měření, se týká nominovaných střelců, kteří mají svá střílení ještě provádět.
  • jestliže některé družstvo odmítne účast na samostatných stříleních, utkání bude prohlášeno pro toto družstvo za prohrané. Jestliže hráč odmítne provést své střílení, bude toto prohlášeno za neúspěšné.